Община Кюстендил организира отбелязването на 139-годишнина от обесването на Васил Левски. Това съобщиха за Радио „Фокус” – Кюстендил от общинския отдел „Култура и духовно развитие”. Паметта на Апостола ще бъде почетена на 19-ти февруари от 11.00 часа пред паметника в центъра на града. В програмата се предвижда изпълнения на градския духов оркестър и поднасяне на венци и цветя пред бюст-паметника на Дякона. По традиция в градинката пред „Ларгото” ще се проведе рецитал на стихове, посветени на Левски. Тази година той ще бъде представен от възпитаници на Началното училище „Св.Климент Охридски”.