Три от паркингите в Кюстендил ще бъдат отдадени на концесия, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. В гласуваната от Общинския съвет програма за управление и разпореждане с общинската собственост е записано, че паркингите, разположени по улица „Цар Освободител”, „Райна Цанева” и този при бившия градски магазин, ще бъдат отдадени на фирма, която ще ги стопанисва. Очакванията са, че от това в общинския бюджет ще влязат около 51 хил.лева. Свободни ще останат останалите паркинги в Кюстендил. В момента се работи и по нова транспортна схема, която предвижда премахването на паркинга до общинската поликлиника, който в момента затруднява преминаването на пешеходци, инвалиди и пациенти. Заради непрекъснатото изливане на минералната вода от обществените чешми и чупенето на монтираните кранове, общината ще предприеме мерки за поставянето на фотоклетки, които да ограничават безконтролното изливане на топлата минерална вода.