Заседанието на Общинския съвет в Кюстендил се разпадна заради липсата на кворум, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. По-рано съветниците приеха сесията да продължи до изчерпването на дневния ред, от групата на ГЕРБ обявиха, че ще напуснат залата поради това, че заседанието се води от стария председател на Общинския съвет – Васил Иванов, въпреки че е избран нов шеф на местния парламент. Групите на БСП и ГЕРБ напуснаха заседателната зала поради което сесията бе прекратена. Съветниците не успяха да разгледат и гласуват почти половината от включените в дневния ред докладни записки, сред които и предложението за общинския бюджет за 2012 година. По правилник изборът на нов председател може да бъде обжалван в седемдневен срок, след което решението влиза в сила.