Кметският наместник на ромския квартал в Кюстендил е подал оставка. Стефан Лазаров съобщи за Радио „Фокус” – Кюстендил, че причина за оставката му е несъгласието с преместването на учениците от квартала в учебно заведение в града. „Според мен това е прибързано решение. Проблемите ще станат още по-дълбоки. За мен най-важното е да се помисли как децата, които не ходят редовно на училище, могат да се върнат в учебното заведение. Достатъчно познавам обстановката в училището. Това не е най-точния вариант”, каза Стефан Лазаров. Според него от начало децата ще ходят но училище, но с времето голяма част от тях ще си останат в квартала. „Тогава вече ще се увеличи престъпността, проституцията, наркоманията, децата няма какво да правят в квартала”, допълни Лазаров. Той посочи, че кметът на общината е направил много неща за ромския квартал, но тази идея е прибързана.