Повече от 370 чуждестранни граждани са посетили художествената галерия в Кюстендил през изминалата година, съобщиха за ио „Фокус” – Кюстендилкултурната институция. Общият брой на посещенията надхвърля 14 000 души. Сред чуждестранните посетители има и френски граждани, дошли специално в Кюстендил, за да разгледат картините на Владимир Димитров-Майстора, който е и патрон на художествената галерия. Освен това културната институция отчита и две откупки на картини, направени от френски посетител, който е занесъл в родината си творби на кюстендилеца Георги Славков, който живее в Благоевград, но е представил изложба в родното си място. Художествената галерия „Владимир Димитров – Майстора” в Кюстендил е една от най-посещаваните културни институции в града. Тя е открита през 1972 година по повод 90-годишнината на Владимир Димитров. Освен като обект с културно значение, художествената галерия в Кюстендил е и един от 100-те национални туристически обекта, които ежегодно се посещават от туристи от страната и чужбина.
Венцеслав ИЛЧЕВ