В училищата има голяма нужда от педагогически съветници и психолози. Това заяви по време на пресконференция зам.-кметът на община Кюстендил Виктор Янев, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. Според него, на провелата се кръгла маса, посветена на образованието, голяма част от директорите на учебни заведения са изразили мнение, че съветниците и педагозите са от изключителна необходимост. Нараства агресията между децата, нараства и агресията в родителите към учителите. „Неправителственият сектор иска реформа в професионалните училища и в регулирането на държавния план-прием”, каза Виктор Янев. Той посочи и друг основен акцент от срещата, а именно посещаемостта на учениците в учебните заведения. „Ние си направихме нашите изводи. Смея да кажа, че ръководството на общината ще продължи политиката си в образованието – разширяване на целодневната организация на учебния ден, подобряване на качеството на образованието и заедно с държавата, оптимизация на училищната мрежа и професионалните гимназии”, каза Виктор Янев.