Крадци разбили и обрали вилата на доскорошния областен управител на Кюстендил Любомир Анчев в с.Друмохар, съобщиха от полицията. За тараша потвърдиха и от общината в Невестино. Имотът се води на тъщата на Анчев, дефакто е на семейството му. Той самият ходел там, а тъщата карала цялото лято в къщата, каза кметът на Друмохар Красимир Георгиев. Задигнати са 20 буркана с месо, туба с ракия и две туби с домашно вино, електрическа печка, вилици и лъжици, посуда. След подаден сигнал полицията влязла по следите на крадците и задържала групата, предвождана от Васил Д.-Биждека. Бандата обрала и друга къща в Друмохар. Анчев отишъл на място да установи щетите, докато ченгетата проверявали и правили оглед по претарашената къща, каза кметът Георгиев.
Макар, че Биждека и хората му са задържани, бурканите със свинско, ракията и виното не са намерени - групата се почерпила с приятели и авери в апартамент в кюстендилския кв.Запад. Групата е разкрита, след като успешно прибрали 14 акумулатора за една нощ от паркирани покрай блоковете возила и ченгетата ги засекли да ги транспортират към една от кооперациите. Към бандата се присъедения и криминално проявен македонец. Батериите са върнати на гражданите - от тубите с вино и ракия обаче няма никаква следа.