Едва 440 лева за здравеопазване в бюджета си за 2012 год. е заложила общината в Трекляно, съобщиха от кметската администрация. За м.г. в това перо са похарчени скромните 385 при отпуснати 400 лева. Средставата отиват единствено за купуване на лекарства при разболяване на някое от 35-те деца в местното училище, където наполовината учат ромчета от Кюстендил, настанени на седмичен пансион. Хапчетата им дава по предписание медицинска сестра, която иначе се води към социалния патронаж и е на заплата към общината. Очевидно децата м.г. не са боледували често и останали нереализирани 15 лева, сочи касовият отчет на бюджета. "Имаме джипи /лекарка пенсионер от Кюстендил - бел.ред./, което си е по договор със здравната каса, затова не са необходими повече бюджетни пари за здравеопазване. Ние все пак помагаме на личния лекар, като сме осигурили една УАЗК-а за придвижване до по-отдалечените махали", каза новоизбраният кмет на Трекляно Радко Петрунов /БСП/.
Миналата година общината с 19 съставни села и население от 600 жители общо завършила с остатък от около 100 хил. лева, който ще влезе в разчетите на новия бюджет-2012, каза кметът. Имало идея да раздадат премия за чиновниците, но Петрунов не е съгласен. "Не може веднага да започнем мандата с премии. Догодина", обещава той. Все пак миналата седмица стана ясно, че чиновниците са зарадвани с 13-а заплата. "Не това е най-важното", омаловажава нещата треклянският кмет.