Междуведомствена комисия ще извърши оглед на райони с паднали дървета в Кюстендилско. Това съобщи на пресконференция Даниела Годинова, временно изпълняващ длъжността областен управител, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. Комисията ще огледа и места, на които дърветата са с голяма височина и при снеговалеж са потенциално опасни за електропреносната мрежа. Огледът трябва да приключи в рамките на две седмици. „От тези дървета идват и част от проблемите, защото при скъсването на кабели, населените места остават без ток и то понякога за по-дълъг период от време”, каза Даниела Годинова. Тя посочи, че е проведена среща с различните институции в областта, касаеща действията при усложнена зимна обстановка. Представителите на водните дружества от региона са изрази опасенията си с по-малкото количество вода в някои от районите. В общините Дупница и Сапарева баня има намалял дебит на водоизточниците. „Това е резултат от ниските температури и малкото валежи. Има опасност от режим на водоподаването, но това ще зависи от количеството на валежите през следващите месеци”, коментира Даниела Годинова. В община Кюстендил има затруднения с достъпа до самите водоизточници. Касае се за частен път, както и лоша инфраструктура. На срещата е взето решение работещият контактен център на ГКПП-Гюешево да осъществява по-тясна комуникация с македонските власти, което да позволи по-бързата реакция при обилен снеговалеж, което да не позволи затварянето на пункта от македонска страна.