За втора поредна година в Кюстендил подготвят тържествено честване на годишнина от Булаирската битка. Това съобщи за Радио „Фокус” – Кюстендил председателят на сдружение „Св.Св.Кирил и Методий” Анани Константинов. Честването ще се проведе на 26 януари пред паметника на 13-ти Рилски пехотен полк в града. „Това е и празникът на полка. Преди десетилетия този празник се отбелязваше тържествено, сега се опитваме да го възродим”, каза Анани Константинов. Той посочи, че през изминалата година в тържеството са взели участие и членовете на Съюза на запасните офицери, като за тази година, Константинов се надява повече кюстендилци да се включат в отбелязването на годишнината.