Продължаване на реформите в образователния сектор, изместване на ромското училище и разширяване целодневната форма на обучение са само част от дейностите, по които община Кюстендил ще работи през тази година. В интервю за Радио „Фокус” – Кюстендил кметът на общината Петър Паунов посочи, че на преден план е и продължаване на работата по изграждането на здравния център. „По първия етап на центъра се работи, продължава работата по втория етап, очакваме Министерски съвет да съгласува и правото на надстрояване на ниското тяло на бившия партиен дом”, каза Петър Паунов. То посочи, че през тази година ще се работи и за силен тласък на земеделието в района. Общината е в тесен контакт със земеделските производители за възможността да бъде изградена борса, на която те да могат да предлагат земеделската си продукция, съобразно обработваемата земя, и да имат съответни квоти. „Това са сериозните акценти, които могат да доведат ръст и на потреблението, и на инвестициите, които очакваме и са важни за нас”, каза Петър Паунов.