Една от първите задачи, която искаме да осъществим по изготвения проект за градско възстановяване и развитие на Кюстендил е обновяването на художествената галерия. Това каза зам.-кметът на община Кюстендил Росица Плачкова, по време на обсъждането на интегрирания план, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. Художествена галерия „Владимир Димитров – Майстора” попада в зоната с публични функции и планът за подобряване на цялостния облик на централната градска част. Предвидени са редица дейности – реконструкция на част от сградата, която към момента не се използва, благоустрояване на парковата зона. В проекта е включено поставяне на ново осветление, алейна мрежа, настилки и фонтан, както и направа на нови места за паркиране. Общата стойност на проекта е 2 350 000 лева, като е предвидено собствените средства да бъдат около 117 500 лева. „Пространството около галерията трябва да придобие един нов вид, който да доведе и до цялостен облик на града”, допълни Росица Плачкова. Според нея самите документи са подадени за одобрение и финансиране за изработване на инвестиционен проект.