23 664 повиквания е имал спешният център в Кюстендил през изминалата година. Това съобщи за Радио „Фокус” – Кюстендил директорът на центъра д-р Анелия Георгиева. Тя посочи, че 18 944 от повикванията през изминалата година са били спешни. „Степента на спешност може да бъде разделена по степен на важност – катастрофи, инсулти, инфаркти, раждания, пожари и травми”, каза д-р Георгиева. През годината във филиалите на спешния център са извършени и 26 811 амбулаторни прегледа, а 22 878 лица са получили медицинска помощ. Обслужените пътни произшествия през годината са били 113, като при тях има 166 пострадали, сред които и 12 деца. Центърът е работил с 10 медицински екипа и един транспортен.