Всички водоеми и реки на територията на община Кюстендил ще бъдат наблюдавани по 24 часа на денонощие, това съобщи кметът на Кюстендил Петър Паунов.

"Водата в язовира във Въртешево е с около метър и половина по- ниско от устието му. Правят се просеки и ако има необходимост Гражданска защита има готовност за изпомпване на водата.Основната заплаха, като че ли отново може да се окаже река Бистрица. Надяваме се обаче там да не се случи нищо", заяви Петър Паунов.

Той обяви, че ако съветниците предоставят средства на кризисния щаб те ще бъдат полезни, но като цяло кметовете и кметските наместници трябва да могат да се справят и без тях.