Дере в района на железопътната линия Кюстендил-София в района на село Шишковци трябва да се почисти със специализирана техника, констатира кметът Климент Терзийски. “Сигнализирал съм много пъти, защото при снеготопенето и идването на по-големи води, линията може да бъде отнесена”, каза още управникът. Дерето минава точно под траверсите, а при изграждането им са поставени три тръби, които се затлачват. Те са на нивото на речното корито.Необходимо е да се постави и утайник. “Необходим е един багер, с който да се почисти дерето. Работата е за не повече от няколко часа, но всичко опира до средства, от кметството обаче не разполагаме”, казва още Терзийски.