1 905 000 лв. по програма за  енергийна ефективност спечели община Кюстендил.От тях 1 620 000 лв. са безвъзмездни средства от ЕС, останалите 285 000 лв. от община Кюстендил, информира кметът Петър Паунов. Парите са за топлинно изолиране на външни стени и покрив, ремонт на  отоплителна система и подмяна на дограма на:

ЦДГ "1- ви юни", ОДЗ "Еделвайс" на ул."Бенковски" и ОДЗ "Еделвайс" на ул."Спартак", ОДЗ "Мечта" в кв. "Изток" и IV ОУ "Иван Вазов".

"Това е добра новина за бизнеса в Кюстендил, който може да се включи в конкурсите за избор на фирми- изпълнители", заяви Петър Паунов. Той е категоричен, че общината ще продължи с печеленето на проекти пред оперативните програми на ЕС.