Завърши ремонтът на 11-етажната сграда, където се помещава областната управа в Кюстендил, а най-същественото по подобренията е изградената рампа за инвалиди с вградени нагреватели за стопяване на леда и снега по нея, обяви в.и.д. губернатор Даниела Годинова. Съоръжението е дълго 10 м., широко 1,40 м. с наклон от 5%. Рампата я ползват и минувачи пред областната управа, защото по нея сняг и лед въобще не се задържа и е суха. Известно притеснение пораждат плочките "тип баня", с който бе прeзаслана площадката по подстъпите към комплекса, коментират кюстендилци. Направено е и разширение на двете асансьорни клетки, монтирани през далечната 1973 год. - те вече са с врати 80 см, досега отворите бяха 70 см. Монтирана е електронна система за автоматичното им управление с релефни копчета - така, че да ги ползват и незрящи. Не са сложени обаче предвидените тактилни ленти, указващи маршрута за слепи до заседателната зала на втория етаж - това е можело да стане, само ако се разбиват стълбищата, което не бива да се прави, каза Годинова. Пред залата е направена модерна тоалетна, достъпна и за хора с увреждания.
Предвидените по програма "Красива България" средства за ремонта са 268 117 лева, като на фирмата изпълнител засега са платени 253 956 лева, останалите след довършването и доизкусуряването. Ако се изключи подмяната на дограмата, по-сериозна рехабилитация на сградата не е правена от десетилетия. Комплексът - бивш партиен дом, е открит от Людмила Живкова преди 38 години, отбелязват паметливи кюстендилци.