Съветниците от обявения за нелегитимен Общински съвет в Кюстендил са върнали служебните лаптопи, ползвани за провеждането на електронни заседания. Това съобщи в интервю за Радио „Фокус” – Кюстендил председателят на Общинския съвет Васил Иванов. Той посочи, че от следващата седмица старите общински съветници, мандат 2007-2011 година, отново ще получат лаптопите си, което ще позволи нормалното протичане на заседанията, насрочени за месец февруари. Десет съветниците които са влизали в състава на стария и на новия местен парламент. „Вече проведохме среща с представители на стария Общински съвет. Договорихме се и за провеждането на две заседания, през месец февруари – 2-ри и 17-ти. Всички са ентусиазирани и имат готовност да работят”, каза Васил Иванов. Няма да има промяна в правилника за работа на съветниците, няма да се променя и броят на постоянните комисии. Васил Иванов посочи, че в деловодството вече са постъпили над 50 докладни записки, които трябва да бъдат разгледани.