2 000 души от област Кюстендил са дарили доброволно и безвъзмездно кръв през изминалата година. Това съобщи на пресконференция директорът на Областната структура на Българския червен кръст Михал Николов, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. Броят на кръводарителите е с 200 души повече, в сравнение с 2010 година. За първи път кръв са дарили 255 души. „Успяхме да организираме три кампании за доброволно и безвъзмездно кръводаряване, в които се включиха общо 45 души”, допълни Николов. По повод участие в конкурса „Кръв-значение, значимост, доброта”, младият кръводарител Марио Георгиев от Кюстендил е отличен с грамота. „В областта на кръводаряването ние съсредоточихме своето внимание преди всичко върху промоцията на безвъзмездното кръводаряване и върху възпитанието и образованието на младите хора в тази насока”, допълни Михал Николов.