Касирането на изборите за Общински съвет не е най-приятното нещо. Това заяви пред медии кметът на община Кюстендил Петър Паунов, предаде репортер на Радио „Фокус” – Кюстендил. Според градоначалника притеснителното е, че три месеца вече са изгубени, а предстои приемането на общинския бюджет. „Ще бъдем затруднени, но приоритетите са налице и трябва да се действа незабавно. Изобщо не е приятно, отново ще разкарваме хората, ще се хвърлят грешни пари, но очевидно, че безотговорността на тези хора, на председателя на комисията в село Коняво, дава своето отражение”, каза Петър Паунов. Той отново припомни предложението, отправено и към началника на кабинета на премиера, че трябва да има професионални секционни комисии, съставени не повече от петима души. „Тези комисии могат да бъдат свиквани само по избори, а за да няма притеснение за обвързаност, компютърът ще ги разпределя за всеки избор да бъдат в различни секции в страната”, каза Петър Паунов. Според него е срамно, при дадени 35 млн.лева за избори, отново да се провеждат такива. „Безотговорността на част от политическите сили да изпращат всякакви хора в комисиите доведе до това нещо”, коментира кметът. Според него в момента, в който се насрочат новите избори, ще се види и подредбата на политическата палитра. И за повторния вот ще бъде спазено гласуването в смесените секции. Ще бъдат предприети всички мерки, гарантиращи спокойствието по време на гласуване.