Малцина знаят на ромския кабел "Боби ТV" - не и в 15-хилядния кюстендилски кв.Изток. Където с голям интерес следят ежедневните новини, репортажи за горещи събития и пр., подбрани, заснети и "обработени" за излъчване от съкварталеца им телевизионер Боби Исталиянов. Няма празник / какво ти - тогава най-вече!/, няма делник. "Боби ТV" си върти програмата. Качена на един от каналите на местна кабеларка. Гледат го в поне 150-200 къщи в махалата. А те са пълни с народ, при многолюдните ромски семейства Боби не може да се оплаче от малочислена аудитория. В самия Кюстендил не го "хващат" - засега не ползва ефир. Но един ден...
От 5 години 39-годишният Исталиянов, който иначе е търговец и дистрибутор на хляб и държи магазин в кв.Изток, прави ромска телевизия. По всички правила. Сам - в екипа му има текучество. Идват проиятели мераклии да му помагат, и две момичета се включили. Но като не им се плаща - напуснали. Самият Боби не е взел и стотинка за телевизонния си ангажимент, но няма да се откаже. В постоянна връзка е с кмета на махалата Стефан Лазаров /Евророма/ и от него научава за най-актуалните неща и събития, които Боби превръща в новини. Пари не му иска.Прави и едночасови репортажи. Като за екцесиите при /опитите/ за нападения на младежи, тръгнали към кв.Изток в една от августовските вечери м.г. Тогава се раждал слух след слух. Че например българи пребили 40-годишен ром при жпрампата при обувния завод. 150-200 съкварталци се юрнали да отървават своя "пострадал". Оказало се, че мъжът просто се спънал, счупил крак и се озовал в травматологията на кюстендилската болница. Боби грабнал камерата и право в хоспитала. Там направил интервю с "пребития", начаса го излъчил и духовете се успокоили, като станала ясна пълната истина. В тези напрегнати дни обикалял из целия град - снимал роми от "Чистота"-та, че спокойни и недокоснати си метат улиците, каруцарите - че се движат безпроблемно и си заработват надницата, хамалите, че са на стоянката в очакване някой да ги наеме. "Много работи ни върши "Боби-ТV", колко народ я гледа. Тя формира настроения, позиции, поражда коментари", хвали професионализма на телезионера кметът Лазаров.
Буквално в неделя, ден след най-големия ромски празник Банго Васил Боби се върнал от Скопие. Там имал творческа командиравка до кв.Шутка, където живеят към 60 хил. роми. Те също си имат tv канал - даже два, "Шутка кабел" и "БТР". Обменили идеи, ноу-хау в готвенето на програмите. Сега, на 20 януари, пак ще ходи в македонската столица, за да заснеме "филм" за известен народен певец с име Бернат, фамилията му не знае. С колеги от скопския кв.Шутка имат общ сайт, постоянно качват информации, програми, сюжети, музика, за да могат зрителите роми и в Кюстендил и в Скопие да са информирани и да усещат пулса на случващото се.
За пръв път Боби хванал камера през 1991 год. Донесъл му я от Германия дадо му Сашо, върнал се от гурбет. И от тогава се запалил. Накупил техника, оборудвал студио, записна техника - напълнил помещения в двете си къщи в кв."Изток". Със свои пари си купил два "Канон"-а. "Това - телевизията, е невероятна тръпка. Трябва да си и малко луд. Записах се вечерна гимназия, завърша ли я, ще разшира телевизионната с практика и изяви. Нищо, че е криза. Имаме един съкварталец - Валери Леков, се казва. Той рабити в програма "Христо Ботев" на БНР. А аз съм тука. Но и аз съм достатъчно известен, казва собественикът на ромския канал "Боби ТV