Остава висока заболяемостта от варицела в Кюстендилско. Това съобщиха за Радио „Фокус” – Кюстендил от Регионалната здравна инспекция. От началото на годината са регистрирани нови 55 заболели, като най-много са във възрастовата граница от 1 до 4 години. 48 от новите случаи са в община Кюстендил, а останалите в Дупница и Невестино. От инспекцията допълниха, че за 2011 година общата заболяемост е била 307,52 на 100 000 души, което е в пъти повече, в сравнение с предходната година. Регистриран е случай на заразен с вируса варицела зостер, който е на 49 години. Повече от половината от случаите са в детските градини, а според данните 50,23 % от заразените са от мъжки пол. От здравната инспекция посочиха, че повишената заболяемост е характерна за есенно-зимния сезон. Най-висока е била заболяемостта през 1990 година – близо 600 на 100 000 души.