Доайенът на кюстендилските ловци и риболовци Петър Шопов, който на 22 май тази година прави 90 години, си извадил по Коледа ловен билет за 1 година, сподели самият майстор на авджилъка и такъмите. Платил към 50 лева в съюзното дружество. До края на януари ще си извади и въдичарско разрешително до 31 януари 2013-а, заделил е 10-15 лева и за това, казва бай Петър. Старецът взима 485 лева пенсия - за прослужено време, за участие в Отечествената война и като репресиран /бил е лагерник на о.Белене - бел.ред./.
"Вече 70 години съм ловец и с чифте на рамо обикалям по ловните "терени". През декември м.г. повалих две диви прасета, слуката ме споходи на Лисец планина. А пооправи ли се времето, непременно отивам да замятам на Струма за скораби и кефали", радва се на добра форма Шопов. До въдичарките и ловните обекти се придвижва с кола - опел на старо, която шофира сам.