13-а заплата взели общинските чиновници в малката гранична община Трекляно по празниците, споделиха доволни от жеста на тукашната управа служители. Кметската администрация е 30-32 щата. "Раздадоха на всички - колкото се полага по ведомостта, с добавките и пр.", каза човек от орготдела. Миналата година общината завършила с около 100 хил. лева остатък и това направило възможен новогодишният бонус - раздаването на "в пълен размер една заплата" като премия за общинарите. Новоизбраният кмет на Трекляно Радко Петрунов /БСП/ не коментира 13-а заплата за подчинените си в условията на кризата, но спомена, че премии в общината не са раздавани последните 7 години. Не било редно един нов мандат да започва с премии, попритеснен е как ще се погледне на това от по-висшестоящите органи управникът на закъсалата община. "Друга тема е, че финансовият остатък по бюджета не говори добре по това как са управлявани средствата при предишния мандат. По-добре би било да са вложени всички пари по бюджета", отбеляза Петрунов, който също е бивш общински служител.
Населението в 19-те селца на общината е намаляло до 629 според последното преброяване отпреди една година. Жителите вече вероятно са към 600 при високата смъртност сред старците, казват тукашни активисти. "Каква ли толкова работа имат чиновниците, че да им плащат и допълнително", недоволстват опозиционери по Трекланско.