Кметът на Кюстендил освободи от длъжност секретаря на Общината Борислав Крумов, поради постъпили данни, че е участвал заедно със семейството си в свободното си време в кампанията по изкупуване на череши. Подобна проява е несъвместима с нормите на  етичния кодекс на общинска администрация и е предпоставка за компрометиране на денонощните усилия на Община Кюстендил и МВР при опазването на черешовата продукция.

Общинска администрация напомня, че гражданите могат да подават своевременно сигнали за нередности  на горещия телефон на Общината 55 12 11, както и  в ОД на МВР- Кюстендил.