Кметът на Кюстендил освободи от длъжност секретаря на Общината Борислав Крумов, поради постъпили данни, че е участвал заедно със семейството си в свободното си време в кампанията по изкупуване на череши. Подобна проява е несъвместима с нормите на етичния кодекс на общинска администрация и е предпоставка за компрометиране на денонощните усилия на Община Кюстендил и МВР при опазването на черешовата продукция.
Общинска администрация напомня, че гражданите могат да
подават своевременно сигнали за нередности на горещия телефон на
Общината 55 12 11, както и в ОД на МВР- Кюстендил.