Община Кюстендил предприе реставрация и ремонт на градската чешма, разположена на площад „Велбъжд”, предаде репортер на радио „Фокус” – Кюстендил. Чешмата е заградена, като са поставени надписи, че не работи. В момента работници подменят водопроводните тръби, подменят се и счупените гранитни плочки, а останалите се изчистват от надписите, които загрозяваха чешмата от лятото на 2009 година. Работниците споделиха, че подобен ремонт не е правен поне от 10 години. Очакванията са чешмата да възвърне първоначалният си облик до няколко седмици.