Чрез социалната мрежа Facebook се организира протест срещу правителството оглавявано от Пламен Орешарски. Сборния пункт на протестиращите е в 19 часа на 3 Юли 2013 год. пред художествената галерия "Владимир Димитров - Майстора", защото "тя е като Демокрацията в България, обещавана, но недовършена. Просто символика за мястото на протеста."

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/999739_626030167426884_1002791236_n.jpg

Организатора на протеста Любомир Иванов пише - "Солидарност и подкрепа с всички национално протестиращи българи. Вход свободен за свободно мислещи хора, носете Български национални символи /знамена, шалчета/, позитивни послания, добро настроение, шумовъзпроизвеждащи неща."