Започна подаването на молби за отпускане на еднократна целева помощ за първокласници. Това съобщиха за Радио „Фокус” – Кюстендил от общинската служба за социално осигуряване. От тази година размерът на сумата е увеличен със 100 лева. Ученици, записани в първи клас на държавно или общинско училище, ще получат еднократна финансова помощ за покриване на част от разходите за новата учебна година. Самата сума е в размер на 250 лева. Право на помощ имат семейства, чиито деца са записани за първи път в първи клас и средномесечният доход на член от семейството за предходните 12 месеца е по-нисък или равен на 350 лева. Необходимите документи са молба-декларация по образец, удостоверение, че детето е записано в училище, акт за раждане, както и брутни доходи за 12 месеца назад.