Навигация

Помогнете за развитието на сайта...

Можете да помогнете, като ни позволите да ползваме част от ресурса на Вашия компютър за добив на криптовалута!

Loading...

Благодарим Ви!

Банка блокира средствата на Кюстендилец въпреки съдебно решение

More
4 месеца 2 седмици ago #15283 от Кюстендил Инфо
Кюстендил Инфо created the topic: Банка блокира средствата на Кюстендилец въпреки съдебно решение
Банка блокира 1 000 лева на кюстендилеца Велизар Емилов заради...

Банка блокира 1 000 лева на кюстендилеца Велизар Емилов заради глоба от преди 10 години, отменена със съдебно решение.

Техникът имал наложена санкция от полицията като служител в компютърен клуб, когато униформените установили непълнолетни лица.

"Аз обжалвах издаденото наказателно постановление. Има и съответното решение на Районен съд - Кюстендил. Съдия Веселина Джонева отменя глобата ", коментира Велизар Емилов.

Въпреки това обаче той продължава да фигурира в списъка на НАП като длъжник.

"Капката преля, когато пазарувайки в магазина установих, че парите са ми блокирани. Започна едно ходене по институциите. От НАП ми издадоха удостоверение, че не дължа глоба. В същото време обаче от банката казват, че имам запор", недоумява младият мъж. „Никой не знае къде е грешката, но мисля да се посъветвам с адвокати. Не знам как ще продължа, в момента се опитвам да си намеря парите, които ми липсват, това са 1 000 лева , това са две, да не кажа  три минимални заплати. С тях си храня семейството. Парите, никой не знае къде са. Двете институции си прехвърлят топката. Вариантите са, че или в банката са спали или някой не си е свършил работата. В крайна сметка аз имам запор на сметката, изтеглени са 1 000 лева. Това са си загуби, аз се разнасям от институция в институция, обедната почивка си я пропускам за поредното ходене, дори не съм ял“, казва Велизар.

От банката и НАП се ангажираха с проверки по случая.

Снимка на Кюстендил.
снимка: Ярослав Ставрев

Вижте също ...

Търсене

Вход

Времето в Кюстендил

Нагоре
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com