Навигация

Помогнете за развитието на сайта...

Можете да помогнете, като ни позволите да ползваме част от ресурса на Вашия компютър за добив на криптовалута!

Loading...

Благодарим Ви!

26 населени места ще тестват сирените за Деня на Ботев

More
8 месеца 1 седмица ago #15185 от видеограф
видеограф created the topic: 26 населени места ще тестват сирените за Деня на Ботев
По график служители на Районната служба за пожарна безопасност и...

По график служители на Районната служба за пожарна безопасност и защита на населението в Кюстендил заедно с кметове и кметски наметници ще тестват системите за оповестяване. 26 населени места разполагат със сирени, каза главният експерт "Отбранително -мобилизационна подготовка" при Община Кюстендил Ивайло Чалъков. "Искаме предварително да разберем какво е състоянието на сирените, които от миналата година се използват и за оповестяване при бедствия. Представител на РСПБЗН  заедно с кметовете ще провери състоянието", каза Ивайло Чалъков.  В три от населените места в община Кюстендил през миналата година сирените са били неизправни, а впоследствие дефектите отстранени. В други три села, сирените са ръчни. "Аз съм кметски наместник на девет села. При нас в село Горановци сирената е ръчна, ще я тестваме. В Деня на Ботев ако аз нямам възможност ще определя човек, който да я пусне в действие", уточни Румен Апостолов- кметски наместник.  Тестът на системите за ранно оповестяване е във връзка с 2-и юни Денят на Ботев и падналите за свободата на България.

Вижте също ...

Търсене

Вход

Времето в Кюстендил

Нагоре
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com